Loftowa łazienka – jakie są jej cechy?

Loftowa łazienka – jakie są jej cechy?

Sposobem na dopełnienie aranżacji mieszkania w stylu industrialnym jest loftowa łazienka. Dobrze dobrana kolorystyka i elementy wyposażenia sprawią, że będzie to integralna część wystroju domu lub mieszkania loftowego.

 

Perfekcyjnie urządzona łazienka w stylu loft wyróżnia się surowym, nieco ascetycznym wnętrzem. Efekt ten można osiągnąć przy pomocy zimnych barw, między innymi brązu czy czerni. Urządzając wnętrze takiego pomieszczenia, jak łazienka loftowa, można pozostawić wystające rury i pomalować je na przykład na czarno, by idealnie wpisały się w klimat pomieszczeń w stylu industrialnym.

Loftowa łazienka –armatura w stylu industrialnym

 

Aranżacja pomieszczenia, jakim ma być łazienka w stylu loftowym, powinna polegać na doborze odpowiednich elementów wyposażenia. Kluczową kwestią jest minimalizm i prostota. Przydatna okaże się na pewno, dostępna ostatnio na rynku, armatura łazienkowa w wersji malowanej na matową czerń. Podkreśleniem stylu industrialnego pomieszczenia, takiego jak łazienka loftowa, będzie także duża nablatowa umywalka, zarówno w postaci głębokiej misy, jak i kwadratowa.

Jak zaaranżować łazienkę w stylu industrialnym?

 

Materiałami wykończeniowymi, które powinny znaleźć się w takim pomieszczeniu, jak łazienka w stylu loft, są płytki ceramiczne, utrzymane w ciemnej kolorystyce, przełamane na przykład chłodnym, szarym betonem. Odpowiedni klimat w tym pomieszczeniu można uzyskać dzięki dedykowanemu temu stylowi oświetleniu w metalowych, siatkowych oprawach. Wspaniale wyeksponuje ono wszystkie istotne elementy aranżacji łazienki w stylu loftowym.

 

Loftowa łazienka wymaga przemyślanych zabiegów aranżacyjnych. Duże znaczenie ma minimalizm i prostota zastosowanych rozwiązań.